מעבר דירה עבור רבים מאיתנו הוא פרויקט לא קטן הדורש התארגנות רבה לקראת המעבר, ביות המעבר ולאחריו.הובלות דירות

מעבר דירה דורש התארגנות לקראת המעבר בבחירה של חברת הובלות, איסוף הבית לארגזים, בירוקרטיה של שינוי כתובת ותשלומים ופירוק הציוד מהארגזים וסידור הבית החדש.
אחת השאלות המרכזיות העומדות בזמן מעבר דירה הוא כיצד לבחור חברת הובלות מקצועית שנוכל לסמוך עליה מבחינה מקצועית, שתהיה בעלת ניסיון בתחום הובלות דירות וכמובן במחירים שנוחים לכם.

בחירת חברת הובלות

בחירה של חברת הובלות דירות לא תמיד פשוטה, סקר שוק יכול לעזור לכם לגלות את המחיר הממוצע למעבר דירה, אך על מנת לעשות השוואת מחירים חשוב שבראש ובראשונה תדעו את פרטי ההובלה השונים שהינם פרמטרים המשפיעים על מחרי ההובלה: מאיפה לאיפה, האם מדובר בקומות גבוהות או נמוכות, האם יש גישה בבניין או מעלית במקום, האם הינכם זקוקים להוהבלה עם מנוף. השלב השני בדקו כמה ציוד יש לכם, כמה מיטות, כמה ארגזים, האם יש ציוד מיוחד או יקר כגון פסנתר או מזנון כבד במיוחד. לאחר שתארגנו את הרשימה תוכלו להתקשר למספר חברות הובלות דירה ולקבל הצעת מחיר להובלה.
מעבר למחיר ההובלה חשוב שתבדקו איזו משאית מגיעה ואם יש צורך ביותר מאחת, מספר המובילים של ההובלה. והאם יש תוספות מחיר שלא לקחתם בחשבון למשל: טיפים למובילים או כל דבר אחר. חשוב לבדוק שהחברה מבטחת את הציוד שהיא מובילה ואינכם חשופים לאיבוד הציוד ואף לתביעות. פוליסת ביטוח צריכה לכסות עד ל- 100 אלף ₪, ושאכן הפוליסה מתאימה לסוג המשאית אשר מעבירה את התכולה ורלוונטית גם לחברה איתה אתם עוברים.
חשוב לא להתפתות למחירים נמוכים במיוחד. ישנה שיטה של מובילים להציע מחיר נמוך על מנת להבטיח כי יזכו במכרז אך למעשה המחיר הוא התחלתי וביום ההובלה תגלו שהמחיר עולה.

לשים לב לפרטים

בחירה של חברת הובלות תשפיע רבות על איך יראה מעבר שלכם וכיצד יגיע הציוד למקומו החדש. לכן חשוב לשים לב למספר פרטים בעת בחירת חברת הובלות דירות. ראשית הכינו רשימה של תכולת הבית והמיקומים על מנת שתוכלו לקבל הצעת מחרי מדויקת ונכונה. בררו על הניסיון של החברה בתחום, בקשו המלצות מלקוחות של החברה ותוכלו לבדוק באינטרנט תגובות של גולשים על החברה או השירות שלה. המידע לרוב יופיע בפורומים או בפייסבוק. בדקו את האתר של החברה ממנו תוכלו לקבל מידע ראשוני על החברה. אל תחששו לשאול כמה מובילים יגיעו להובלה, האם יש מנוף והאם החברה מספקת ציוד לאריזה.

מתי עוברים?

במידה וידוע לכם תאריך ההובלה חשוב להתחיל מיד בחיפוש אחר חברת הובלות ולא לחכות לרגע האחרון. קחו בחשבון שישנן תקופות עמוסות, לרוב בקיץ שיהיה לכם קשה למצוא חברה שתוכל לספק לכם שירות בתאריך שתרצו. ההמלצה שלנו למעבר דירה הוא בסוף השבוע, לרוב אנשים אינם עובדים ביום שישי, ולכן מעבר ביום חמישי מאפשר לכם לבלות את סוף השבוע בדירה החדשה ולארגן אותה, בדומה יש שיעדיפו לעבור ביום ראשון ולהשאיר את האריזה של הבית לסוף השבוע.

תקופת הקיץ היא לרוב התקופה העמוסה ביותר. ובתקופה זו ההובלות מתרכזות בתחילת החודש ובסופה, אז מסתיימים חוזי הדירות, על מנת להוזיל את ההובלה תוכלו לבחור במועד של אמצע החודש, אז חברת ההובלות פחות עמוסות ותוכלו להתמקח על מחיר ההובלה.
קבעו את ההובלה לשעות הבוקר המוקדמות כך תוכלו להבטיח כי חברת ההובלות לא תאחר ולא תיכנס לפקקים של הבוקר. כך תיהנו גם מצוות רענן ונמרץ עם ההובלה הראשונה של הבוקר. חשוב שתרשמו בחוזה את שעת ההובלה על מנת להבטיח שהחברה תעמוד בזמנים ולא תמצאו את עצמכם יושבים יום שלם ומחכים להובלה שנקבעה בשעות הבוקר המוקדמות. הסעיף יכלול שבמידה של איחור או ביטול של חברת ההובלות אתם תקבלו פיצוי כספי, קחו בחשבון שלא כל חברה תסכים לחתום על סעיף זה, אך חשוב שכך לפחות החברה תדע שהיא לא יכולה להכניס עוד הובלה על חשבון הזמן שלכם.

כיצד לארוז את הציוד?

אריזת הבית היא פעולה לא פשוטה במיוחד שיש ילדים וציוד רב. התחילו באריזה של מה שאינו בשימוש. כך תוכלו להפחית את העומס של האריזה לקראת המעבר. השיטה היא לארוז את הציוד ולהניח במדף במקום הציוד או בחדר בצד. רשמו על הארז מה נמצא וסמנו עליו לאיזה חדר הוא שייך. כך תוכלו בכניסה לבית החדש לכוון את המובילים שיניחו את הארגזים בחדרים אליו הם שייכים וכך תמנעו מאינספור ארגזים הממוקמים בסלון או שתמצאו את כלי המטבח בחדר הילדים או בחדרים השונים ללא סדר.
ההמלצה שלנו להכין מזוודה קטנה עם הציוד החשוב והראשוני לאחר הכניסה לדירה, כגון בגדי החלפה לכם ולילדים, משחקים, מגבות, סדינים, כלי רחצה שיסייעו לכם להתאקלם ביום הראשון מבלי לשבור את הראש היכן הארז של כל דבר.
ציוד יקר כגון מסכים, מחשבים, תמונות תכשיטים מומלץ שתעבירו ברכב הפרטי על מנת למנוע טלטול וקלקול של המכשירים וכך תבטיחו שתהיו רגועים בזמן המעבר. במידה ואינכם יכולים להעביר את הציוד בעצמכם, חשוב לארוז עם ניילון פצפץ אשר נועד לשמור עליהם ויידעו את המובילים על שמירה של הציוד במהלך ההובלה
כמה עולה הובלה
אחת הבעיות המרכזיות בתחום הוא שאין מחירון הובלה ולמעשה המחירים יכולים להשתנות בהתאם למשתנים השונים של ההובלה, המתחלקים לעשרות פרמטרים שונים שיש לקחת בחשבון בעת בניית הצעת מחיר להובלה ללקוח. כגון: מרחק מיקום הדירות, איזו קומות, יש מעליות או לא? זמן ההובלה, מספר הציוד שיש להעביר, מורכבות הובלה ועוד. לכן שהינכם פונים לחברת הובלות לקבלת הצעת מחיר הקפידו למסור כמה שיותר פרטים על מנת לקבל הצעת מחיר מדויקת עד כמה שניתן שיסייע לכם להשוות מחירים, כמובן שתוכלו לערוך סקר שוק והשוואת מחירים בין החברות השונות.

טיפים למובילים
מקובל להשאיר טיפ למובילים הנע בין 50 ועד 150 לכל מוביל. כדי למנוע אי הבנות או וויכוחים ביום המעבר חשוב לסגור מראש את המחיר הטיפ שאותו תשלמו למובילים. עגנו זאת בחוזה על מנת למנוע וויכוחים או סחיטה של כספים מצידם.